Jak przygotować się do treningów BJJ?

Brazylijskie Jiu Jitsu, to dość wymagający sport walki. Zawodnik BJJ musi być silny, szybki i wytrzymały, odznaczać się żelazną kondycją oraz nienaganną techniką. Wiadomo, że w każdym sporcie, przygotowanie fizyczne odgrywa kluczową rolę. Szczególnie w sportach walki, gdzie wysiłek podczas zwykłych sparingów jest często nie do zniesienia dla przeciętnego Kowalskiego i po 5 minutach ma on już zwyczajnie dość.

Od czego zacząć?

Możliwe, że stoisz teraz przed dylematem, czy warto zacząć przygodę z BJJ, nie będąc w super formie? Może lepiej zacząć od biegania, albo siłowni?

Jeżeli masz taką możliwość zacznij od Jiu Jitsu. Żadna siłownia, crossfit, kettle czy bieganie nie zastąpią REGULARNYCH treningów BJJ. Powtarzam, regularnych! Tylko na macie zdobędziesz umiejętności potrzebne w walce, a to jest przecież najważniejsze. Co więcej możesz być osiągającym sukcesy zawodnikiem, albo nawet mistrzem świata nie będąc nigdy na siłowni. Jiu Jitsu samo w sobie jest nie lada wyzwaniem dla Twoich mięśni, a sparingi są najlepszą metodą budowania kondycji.

Zacznij działać

Jeżeli natomiast nie masz możliwości zacząć od treningów BJJ już dziś, to polecam najpierw wykonać pierwsze kroki, które opisałem na łamach Rosomak Coacha. Zacznij interesować się prowadzeniem zdrowego trybu życia, zgłębiaj wiedzę z zakresu treningów i odżywiania i powoli zacznij działać.

Na pewno myślisz, że nie masz czasu, żeby ćwiczyć. Może nawet nie lubisz tego robić. Ja zapewniam Cię, że Jiu Jitsu potrafi odmienić życie. Na początku nie myśli się o tych wszystkich „niepotrzebnych” rzeczach, jak dieta, regeneracja czy ćwiczenia uzupełniające. Z czasem jednak zaczynasz wsiąkać w to coraz bardziej. Chcesz robić postępy szybciej, lepiej czuć się po treningu i zaczynasz dbać o swoje ciało i umysł.

Spróbuj zacząć od Jiu Jitsu i sprawdź, czy jest to idealny sport dla Ciebie!

RC

2017-03-13T15:00:13+01:00