15-minutowy trening

Chcesz zadbać o swoje ciało, ale nie masz czasu?

Dam Ci przykład treningu, który w ciągu tygodnia zajmie Ci tyle czasu, co jedna sesja na siłowni, a da Ci duuuużo więcej. Nie będziesz potrzebować drogiego sprzętu. Możesz go zrobić kiedy tylko chcesz. Jednym warunkiem jest to, że robisz go codziennie przez 15 minut. Idealnie jeżeli będziesz ćwiczyć przed śniadaniem, ale jeżeli nie chcesz, to każda inna pora jest dobra.

  • Zacznij od rozruszania całego ciała. Krążenia głową, ramionami, biodrami, kolanami itd.
  • Przejdź do ćwiczeń z ciężarem swojego ciała, takie jak pompki, przysiady, skłony lub ćwiczeń rozciągających, jeżeli czujesz się spięty. Rób tylko kilka powtórzeń na daną partię mięśniową. Nie musisz przećwiczyć wszystkich grup mięśniowych. Wybieraj ćwiczenia wielostawowe, które angażują całe ciało.
  • Następnie wprowadź ruchy dynamiczne i z dodatkowym obciążeniem. Mogą to być podskoki, wykroki, chodzenie na czworakach, a także martwe ciągi z lekkim kettlem, przysiady, stanie na rękach, dynamiczne pompki, podciąganie.
  • Na koniec jeszcze chwilę porozciągaj spięte mięśnie i to wszystko.

Nie musisz robić wszystkich ćwiczeń, które wymieniłem. Możesz też robić zupełnie inne. Dałem tylko przykład, że można zrobić wartościową sesję treningową w tak krótkim czasie. Sekretem jest tu konsekwencja.

Ciężko jest zorganizować sobie godzinę czy dwie na konkretną sesję treningową. Czasami też po prostu się nie chce. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest właśnie 15-minutowy trening.

Zawodnicy mogą stosować taką sesję w celach regeneracyjnych, a osoby trenujące rekreacyjnie lub nie trenujące w ogóle, po prostu jako jednostkę treningową.

Jeżeli taki codzienny trening stanie się Twoją rutyną, to poza oczywistymi korzyściami zdrowotnymi, poprawisz sobie po prostu nastrój. Będziesz czuł podświadomie, że wykonałeś już jakieś pożyteczne zadanie. Będziesz miał siłę do kolejnych wyzwań w ciągu dnia.

By | 2018-02-14T16:44:17+01:00 14 lutego, 2018|Bez kategorii, Rosomak Coach, Siła i kondycja|