Przegrywaj, ale nigdy nie bądź przegranym

2Na każdym kroku, w każdym aspekcie życia jesteśmy otoczeni przez ludzi przegranych. Ludzi, którzy nic nie osiągnęli, wciąż narzekają, nie wierzą w siebie, zazdroszczą innym, są nieszczęśliwi. Żyją w swojej pozornie bezpiecznej bańce, bo boją się porażki.

Jeżeli do nich należysz, to możesz jeszcze odmienić swoje życie. Zobacz jak BJJ może Ci w tym pomóc.

1. Bądź świadomy swoich możliwości
Tylko od Ciebie zależy jak pokierujesz swoim życiem. Myślisz, że najlepsi w tym sporcie są inni od Ciebie? Na pewno inaczej myślą, ale to nie znaczy, że Ty nie masz żadnych szans. Każdy kto osiągnął coś w życiu, nie ważne w jakiej dziedzinie, jest świadomy swoich możliwości. Ty też możesz cieszyć się zdrowiem, być sprawny fizycznie i wygrywać zawody.

2. Podążaj swoją drogą
Nie patrz na innych, bo to tylko odciąga Twoją uwagę od tego co jest dla Ciebie ważne. Bierz przykład z ludzi sukcesu, ale nikogo nie kopiuj. Zastanów się co najbardziej lubisz i w czym jesteś naprawdę dobry. Odkryj, co odróżnia Cię od innych i rozwijaj się w tym kierunku.

3. Doceniaj codzienność
Naucz się cieszyć tym co masz w tej chwili, a nie co będzie za jakiś czas. Marzenia są ważne, ale ważniejsze jest dążenie do nich. Jeżeli to nie sprawia Ci przyjemności, to długo nie wytrwasz.
Niektórzy myślą, że wygrana na zawodach, albo wymarzona sylwetka ich uszczęśliwi. Jakie jest zdziwienie, gdy codzienne trudności ich przerosły, a wygrana nie była warta zachodu.

4. Przegrana, to część procesu uczenia się
Codziennie napotykasz mniejsze lub większe przeszkody. Nie może to jednak zniechęcić Cię do ponownego próbowania. Tylko dzięki temu, że będziesz próbował do skutku, możesz coś osiągnąć. Jak robią ludzie przegrani? Szybko zniechęcają się najmniejszą porażką lub co gorsza, nawet nie próbują.

5. Działaj, nie czekaj
Niektórzy czekają na idealny moment, żeby zacząć. Nie ważne czy chodzi o rozpoczęcie treningów, zdrowej diety, czy pierwszego startu na zawodach. Od razu powiem, że nie ma idealnego momentu. Jest tylko teraz i to się liczy.

BJJ, to dobry początek, żeby coś zrobić ze swoim życiem. Nie próbuj jednak przyspieszać całego procesu. Rób codziennie małe kroczki, które doprowadzą cię do większego celu.
Przegrani często o tym wiedzą, ale strach przed porażką ich paraliżuje, więc nawet nie zaczynają. Tracą czas na szukanie cudownej receptury, która nie istnieje.
Przypomnij sobie jak się zachowujesz i co robisz codziennie. Czy jesteś wdzięczny za to co masz, czy uczysz się każdego dnia, czy podążasz swoją drogą i nie przejmujesz się opiniami innych, czy jesteś szczęśliwy? Jeżeli nie, to pomyśl co mógłbyś zrobić, żeby tak się stało.

Jeżeli nie wiesz od czego zacząć, albo masz jakieś inne pytania, to napisz do mnie. Może będę mógł Ci w jakiś sposób pomóc.

By | 2017-05-30T16:00:23+02:00 2 kwietnia, 2017|Bez kategorii, Rosomak Coach|